Generowanie muzyki

Modele do generowania muzyki stają się coraz bardziej popularne i prawdopodobnie będą miały ogromny wpływ na przemysł muzyczny. Mogą tworzyć progresje akordów, melodie lub pełne utwory. Mogą strukturyzować i tworzyć muzykę w określonych gatunkach oraz komponować lub improwizować w stylu określonych artystów.

Mimo ogromnego potencjału tych modeli, na ten moment mają one ograniczone możliwości generowania muzyki na podstawie prompta, tak jak dzieje się to w przypadku obrazu czy tekstu. Niemniej istnieje kilka narzędzi, które to robią i warto je poznać.

Riffusion

Riffusion, dopracowana wersja Stable Diffusion, może być kontrolowana za pomocą poleceń tekstowych do generowania instrumentów i stylów, ale ma ograniczone możliwości.

Mubert

Mubert jest bardziej dojrzałym komercyjnie narzędziem. Działa przez analizę sentymentu prompta, która łączy odpowiednią stylistykę muzyczną z treścią prompta. Generowane treści można wykorzystywać komercyjnie po uiszczeniu odpowiedniej opłaty.

MusicLM

Jednym z najbardziej obiecujących modeli muzycznych jest MusicLM, który na ten moment jest dostępny wyłącznie dla zamkniętej grupy testerów. Więcej o projekcie można przeczytać tutaj.

Last updated